Catering Firmaları Ne İş Yapar?

Catering firmaları hastane, şantiye, büyük ya da küçük ölçekli işletmelere tabldot hizmeti verir. Bu hizmet dahilinde yemekler hazırlanır ve müşteriye ulaştırılır. Süreç sadece bu iki aşamayı kapsamasa da genel hatları ile yemeklerin hazırlanması ve sunulmasından oluşur. Bunun yanı sıra etkinlik ve organizasyon sahipleri de misafirlerine eşsiz sofralar hazırlamak için catering firmaları ile anlaşır.

Catering Firmaları Nasıl İş Yapar?

Catering hizmeti tahmin edilenden çok daha meşakkatli ve uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde pek çok kişi aktif olarak rol oynar. Gerek yemeklerin hazırlanmasında yer alan şefler gerekse kontrol sağlamak için şirket bünyesinde bulunan gıda mühendisi tüm süreçte var olarak kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getirirler.

Yemek şirketleri çalışmalarını planlı ve programlı bir şekilde yürütür. Anlaştığı firmaya ya da kişiye hangi hizmeti vereceğinden ne tür yemeklerin hazırlanacağına kadar her bir aşamayı planlar ve bu plana göre yürütür. Ayrıca düzenli aralarında yetkin kişilerce kontrol edilir. Olası sorunlar tespit edilip öncesinde önlem alınır. Böylece yemek şirketi müşterinin memnuniyetini olumsuz etkileyecek herhangi bir deneyime mahal vermemiş olur.

Catering şirketlerinde yemekler bir plana göre hazırlanır. Öncesinde belirlenen menüye göre malzemeler tedarik edilir, yemekler şefler tarafından uygun miktarlarda hazırlanır ve müşteriler ulaştırılmak üzere paketlenir. Bu süre zarfında yapılacak yemekler, malzemelerin nereden tedarik edileceği, hangi bölgeye gönderileceği öncesinde belirlenir.

Catering Firmaları Nasıl En İyisi Olur?

Catering firmalarının mevcutta yaptığı işte en iyisi olması için bazı şartları bünyesinde bulundurması gerekir. Günümüzde çok fazla yemek firması olduğundan aradan sıyrılmak ve başarılarını kanıtlamak için yemek şirketinin özgünleşmesi gerekir. Bu özgünleşme için de sektörü yakından takip etmeli, ihtiyaçları öncesinde keşfedip çözüm üretebilmelidir. Ayrıca rakipler analiz edilerek eksik noktalara değinmek gerekir.

En iyi yemek firması müşterisini anlayan ve müşterisinin ne istediğini bilen firmadır. Eğer catering şirketi talebi net bir şekilde anlarsa hizmetini de o kadar iyi kurgular ve sunmaya hazır hale getirir. Bu nedenle temelde ne istenildiği çok iyi özümsenmelidir.

Catering Firması Kimlere Hizmet Verir?

Catering firması çoğunlukla fabrika, hastane ve yurt gibi çalışan sayısının çok olduğu işletmelere hizmet verir. Ancak hizmet verdiği alan bu kadar kısıtlı değildir. İşletmelere ek olarak düğün,nişan,baby shower vb.gibi etkinliklere de hizmet verir. Her bir işletme ya da etkinlik türüne göre hizmet kapsamı değişse de genel hatlarıyla yemek hizmeti sunulur. Bu hizmetin genişlemesi ya da daralması tamamen müşterinin ne istediğine bağlı olarak değişir.

Sonuç olarak catering şirketleri hemen herkese hizmet verse de hizmetin detayı kendi içinde değişir ve standartların dışında sunulur. Özellikle Avrasya Kurumsal gibi işinde yetkin firmalar müşterilerin çok daha özel bir deneyim yaşatır.

Catering Firmaları Ne İş Yapar?

Catering firmaları; büyük ve küçük çaplı işletmelere, etkinlik düzenleyen kurumlara ve özel gün organize eden kişilere yemek hizmeti sunar. Bu hizmetleri sistematik çalışmalarla yürütür ve zamanında müşterilerine sunar. Eğer doğum günü, nişan ve düğün gibi özel günlerinizde misafirlerinize kokteyl ya da yemek hizmeti vermek isterseniz catering şirketleri ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

Catering Firmaları Kimlere Hizmet Sunar?

Catering firmaları tabldot, kokteyl vb. pek çok yemek hizmeti sunar. Bu hizmetleri de hastane, yurt, okul vb. gibi kurumlar ile fabrika gibi işletmelere verir. Aynı zamanda açılış, özel gün kutlamaları gibi etkinliklerde kokteyller hazırlayıp sunar. Tüm bu hizmetleri müşterilerinin taleplerine göre şekillendirir.

Catering firmasından hizmet almak pek çok noktada avantaj sağladığından şantiyeler, fabrikalar, kurumlar ve daha birçok işletme yemek hizmeti konusunda catering şirketlerinden destek alır. Eğer siz de yemek hazırlamak, sunum yapma konularında destek istiyorsanız ve bu süreci yönetme konusunda zamanınız yoksa ya da yetkin olduğunuzu düşünmüyorsanız catering şirketleri ile anlaşma yapabilirsiniz.

Catering hizmeti günlük yemek yapımı ve müşteri ile buluşturulması olarak tanımlanır. Ancak bu aşamalar çok daha karmaşık ve uzun solukludur. Catering firmalarınca belli bir planla yürütülmesi gerekir. Aksi halde bir dizi sorunlar yaşanabilir ve gün sonunda yemek hizmeti kaliteli bir şekilde sunulmayabilir. Catering şirketleri de müşteri memnuniyetini sağlamak adına yetkin kişilerle çalışarak tüm süreçleri öncesinde programlar.

Catering Firmaları Ne Tür Hizmetler Sunar?

Catering firmaları ne tür hizmetler sunar diye merak ediyorsanız ve hangi tip hizmet sizin için daha uygun merak ediyorsanız bilmeniz gereken en önemli husus yemek firmalarının kapsamlı hizmet sunmasıdır. Yani yemek firmaları butik bir hizmet sunmuyorsa taleplerinize yanıt verecek hizmeti bünyesinde barındırması çok daha olasıdır. Bu nedenle küçük çaplı hizmet veren yemek şirketleri ile iletişime geçmek yerine bir noktada daha geniş kapsamlı hizmet sunan şirketlerle anlaşırsanız veya görüşme sağlarsanız sizin için doğru hizmeti daha net belirleyebilir. Üstelik kendileri o tip hizmeti bünyelerinde bulunduruyorsa doğrudan size teklif sunabilir. Böylece büyük çaplı bir araştırma yapmadan çok daha kısa sürede doğru firma ve hizmeti bulabilirsiniz.

Yemek firmalarınca sunulan hizmetler müşterinin portföyüne göre değişiklik gösterir. Yani her hizmet herkese uygun olmayacağı için müşterinin taleplerini net bir biçimde yemek şirketine aktarması gerekir. Yemek şirketi de bu doğrultuda hizmetlerinden en uygun olanı belirlemeli ve müşteriye aktarmalıdır.

Catering Firmaları Hizmet Fiyatları

Catering firmalarının sunduğu hizmetler çok çeşitli olduğundan fiyatlar da bu hizmet türüne göre değişiklik gösterir. Bu bakımdan sabit bir fiyat yoktur. Ancak Avrasya Kurumsal yemek şirketi ile anlaşma sağlarsanız yemek hizmet fiyatları 40₺ ile 60₺ arasındadır. Sizin için en uygun hizmete karar verdiğinizde yemek şirketi de hizmetin kapsamına göre bir teklif sunuyor olacaktır